De la suflet la suflet, parohia Sfântul Gheorghe I – municipiul Pitești

3augustsocialsfgh1pit2 3augustsocialsfgh1pit3 3augustsocialsfgh1pit4În persoana fiecărui om aflat în lipsuri și necazuri, în chipul celui sărac, flămând și însetat, gol sau bolnav, uitat sau izolat, suntem chemați să Îl descoperim pe Însuși Hristos, Care, sub chipul acestora, probează și vrea să răsplătească dragostea și credința, spre așezarea noastră în partea celor ce-a dreapta, din Împărăția Iubirii Sale neapuse.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, a organizat o activitate filantropică la parohia Sfântul Gheorghe I din municipiul Pitești, unde preoții slujitori au împărțit haine, alimente, iconițe și cărți de rugăciuni, persoanelor nevoiașe.